);

Жанна д’Арк • Хвороби знаменитостей

Жанна д’Арк • Хвороби знаменитостей
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Завантаження...

Жанна д’Арк – відомі епілептики

Геній Жанни д’Арк, таємничі голоси, які вона чула, і образи, які їй ввижались під час Столітньої війни могли, насправді, бути пов’язані з певною формою епілепсії, припускають італійські дослідники.

Доктор G.d’Orsi, невролог з Університету Фоджі в Італії, і P.Tinuper, доцент біомедичних та нейромоторних наук в Університеті Болоньї описали свою гіпотезу в журналі «Епілепсія та поведінка». Можливо, у Жанни д’Арк був тип епілепсії, що вражає частину мозку, відповідальну за слух, або «ідіопатична фокальна епілепсія зі слуховими ознаками (IPEAF)», – написали d’Orsi та Tinuper («Ідіопатична» означає, що епілепсія, ймовірно, має генетичну причину, а «фокальна» означає, що епілепсія зачіпає лише одну ділянку мозку.)
Вчені d’Orsi та Tinuper вперше висунули свою гіпотезу понад 10 років тому, коли вивчали документацію Жанни під час судового процесу, в ході якого її звинуватили в тому, що вона єретик і відьма, і її засудили до спалення на вогнищі.

Деякі аспекти симптомів Жанни, які були детально описані в історичних переказах, допомагають підтвердити цей діагноз. Наприклад, Орлеанська Діва повідомляла, що чула голоси, а іноді бачила різних святих, таких як св. Михаіл, св. Катерина та св. Маргарита. За словами дослідників, ці слухові галюцинації та випадкові зорові галюцинації є симптомами цього типу епілепсії. Повідомляється, що Жанна стверджувала, що «звук дзвонів» часом викликав голоси. Певні звуки можуть стати поштовхом для судом, зазначають d’Orsi та Tinuper.

Під час публічного обстеження 22 лютого 1431 року Жанна сказала: «Це говорили мені два-три рази на тиждень», маючи на увазі те, як часто чула голоси. Кілька днів потому 1 березня 1431 р. вона сказала: «Ніколи не буває дня, щоб я не чула їх [голосів]».
Але частота, з якою Жанна повідомляла, що чує голоси, не цілком відповідає діагнозу дослідників. Інші дослідники зазначали, що у пацієнтів з цим видом епілепсії низька частота судом. Незрозумілим залишається, чи приймала Жанна д’Арк речовини, які могли б вплинути на наявність судом.

«Ніколи не буває дня, щоб я не чула їх [голосів]».

Жанна д’Арк також іноді відчувала судоми під час сну. «…Я спала, голос розбудив мене… Він розбудив мене, не торкнувшись», – повідомила Жанна під час приватного огляду 12 березня 1431 року. За даними d’Orsi та Tinuper, у 40 відсотків людей з таким видом епілепсії під час сну виникають напади.

Жанна д’Арк – відомі епілептики

Звичайно, діагностувати медичний стан жінки, яка жила в 1400-х роках, не зовсім просто. Дійсно, дослідники відзначали, що «через 600 років по смерті Жанни ми ствержуємо про неможливість дійти остаточного висновку».

Історія свідчить, що Жанна д’Арк запечатувала листи воском, де «відбиток пальця і волосся», щоб підтвердити свою особу. Якщо історики зможуть знайти ці листи, вчені матимуть змогу перевірити ДНК волосся.

Справді, під час останніх досліджень вчені виявили гени, які пов’язані з певним типом епілепсії, яку могла б мати Жанна Д’Арк. Але намагання знайти ці листи та волосся поки що невдалі. Ймовірність епілепсії в Орлеанської Діви не применшує її генія❗️

Бог створив людей різними! Люди з епілепсією – це звичайні люди, які не відрізняються від інших, але зі своєю особливістю, як і кожен з нас!

Історична довідка

Великою популярністю користується фільм Люка Бессона «Посланниця. Історія Жанни Д’Арк» з Мілою Йовович у головній ролі. Доля героїні Франції описана в книзі Марка Твена «Жанна д’Арк».

Люк Бессон «Посланниця. Історія Жанни Д'Арк» з Мілою Йовович
Люк Бессон «Посланниця. Історія Жанни Д’Арк» з Мілою Йовович

інші найвідоміші твори

  • «Жанна-жінка» (фільм, 1917)
  • «Жанна д’Арк на вогнищі» (фільм, 1954)
  • «Процес Жанни д’Арк» (фільм, 1962)
  • «Початок» (фільм, 1970)
  • «Посланниця. Історія Жанни д’Арк» (фільм, 1999)
  • «Жанна д’Арк» (фільм, 1999)
  • «Мовчання Жанни» (фільм, 2011)
  • «Свята Іоанна» (книга Бернарда Шоу)
  • «Орлеанська діва» (поема Вольтера)
  • «Орлеанська діва» (трагедія Фрідріха Шиллера)

найповніший перелік про Жанна Д’Арк на ВІКІ

Print Friendly, PDF & Email
One Comment on “Жанна д’Арк • Хвороби знаменитостей”

Залиште відгук/коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ