);

Кінезіологія (Тейпування)

Кінезіологія (Тейпування)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Завантаження...

Кінезіологія (кінезис – рух, логос – вчення) — це наукова і практична дисципліна, що вивчає м’язове рух у всіх його проявах. Вона включає в себе такі розділи, як основи руху, біомеханіку, особливості нервово-м’язової передачі і основні принципи діяльності м’язів. Зокрема, кінезіологію використовують спортсмени для опрацювання більш раціональних рухів.
Кінезіологія – це досить молода, але дуже перспективна наука з величезною доказовою базою. Фізіотерапевти, спортивні лікарі, тренери та реабілітологи активно використовують елементи цієї дисципліни в своїй практиці. Як працює кінезіологія можна побачити на прикладі тейпування, який і є головним методом її реалізації.

Прикладна кінезіологія: чи є відмінності?

Слід розрізняти власне науку кінезіологію і прикладну кінезіологію, яка відноситься до методів альтернативної медицини. Прикладну кінезіологію називають хіропрактичним методом терапії і діагностики, який пов’язує м’язову напругу і роботу внутрішніх органів.

Тейпування – основний метод кінезіології

Засновником унікального методу кінезіологічного тейпінгу вважають японського доктора Кензо Касе (Kenzo Kase), який поставив перед собою завдання розробити новий метод тейпування. Цей метод не обмежував свободу руху, як класичні тейпи. У 1973 році він розробив унікальний метод, який назвав Кінезіо тейпінг (Kinesio® Taping), а в 1988р. на Олімпійських іграх в Сеулі весь світ дізнався про новий метод доктора Касе. З тих пір він почав поширюватися по світу і отримувати визнання в країнах Європи і Америки.

Кінезіологія (Тейпування)

Суть кінезіо тейпування складається в накладенні спеціальних липких смужок тканини з урахуванням векторів руху м’язів і суглобів. За своїм еластичним властивостям ці стрічки максимально наближені до людської шкіри: в наліпленом стані тейп бере на себе значну частку навантаження, змушуючи м’язи рухатися фізіологічно правильно.

В результаті, відзначається зниження спортивного травматизму і прискорення процесу реабілітації, яка не вимагає перерви в тренуваннях. З огляду на те, яке серйозне значення для спортивної медицини має кінезіології, навчання її основам повинно проводитися тільки офіційними інструкторами. Незважаючи на зовнішню простоту кінезіо тейпування — правильне накладення стрічок вимагає як загальних уявлень кінезіології і анатомії людини, так і спеціальних практичних знань.

Консультуйтесь та задавайте запитання!
Кінезіологія (Тейпування)
Print Friendly, PDF & Email
10 Comments on “Кінезіологія (Тейпування)

Залиште відгук/коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ