);

МІФИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ • Поради фахівця

МІФИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ • Що слід знати?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Завантаження...

МІФИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ • Що слід знати?

Епілепсія (чорна хвороба, падачка, падуча …) відома людству тисячі років. За цей період хвороба обросла численним легендами (міфами), які не можуть відображати сутності хвороби, а, скоріше, безсилля людства перед таємничим недугом. Сьогодні ж епілепсія виходить з тіні завдяки появі сучасних підходів в лікуванні. Люди отримали можливість насолоджуватись здоровим життям. Настав час розвіювати міфи.

1.Людина може проковтнути язик під час нападу

Це неможливо, бо язик напружившись іде вперед, а в стані розслаблення фіксований вуздечкою. Це неможливо!

2. Необхідно щось покласти в рот людині, яка має приступ

Жодних предметів не треба пхати в рот. Це може спричинити травмування зубів, губ, ясенн, язика. Тільки можна заподіяти шкоду. Людину слі покласти на бік і під голову дати під голову щось мяке, щоб запобігти травмуванню.

3. Людину із судомами необхідно фіксувати

Це нічого не дає! Приступ однаково закінчиться незалежно від стримування.

4. Діти з епілепсією не можуть відвідувати школу, садочок

Діти з епілепсією не загрожують оточуючим. Якщо дітям в групі, або класі розумний педагог правильно все пояснить то все буде добре. Мовляв, що Бог людей створив різними. В одного є окуляри, в когось є хвора ніжка, хтось має діабет, хтось маленького зросту і т.д..

МІФИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ • Що слід знати?

5. Епілепсією хворіють тільки діти

Епілепсією доволі часто хворіють і люди після 60 років, майже так само, як і діти віком до 10 років, але вона, зазвичай, є проявом іншого захворювання (судиині захворювання мозку, пухлини, алкоголь та ін.)..

6. Люди з епілепсією є інвалідами і не можуть повноцінно працювати

У випадку контролю над нападами – це повноцінні громадяни, які нічим не відрізняються від інших, як фізично, так і інтелектуально.

7. Люди з епілепсією не можуть займати відповідальні посади

Для того, щоб заперечити досить згадати видатних королів, полководців, вчених, письменників, які мали цей недуг.

8. Всі протиепілептичні ліки є шкідливі для людини, а ще вони «притуплюють»

Епілепсія є хронічною медичною проблемою, з якою багато людей успішно боряться. На жаль всі ліки (не тільки проти епілептичні) мають, показання, протипоказання і побічну дію. Знаючи це, лікар вживає певні кроки, щоб попередити і мінімізувати шкоду. Тому, зазвичай, протиепілептичне лікування безпечне. А численна армія школярів, студентів, науковців з епілепсією заперечують міф про «притуплення»

9. Судоми завжди потребують виклику швидкої допомоги

Насправді, судомні напади найчастіше не є невідкладними медичними станами, а швидка допомога не завжди потрібна. Ви повинні викликати швидку якщо:

• приступ триває п’ять хвилин і довше;
• приступи повторюються один за одним без поновлення свідомості між ними то;
• перший напад в житті;
• людина травмувалася під час судом (наприклад, падіння);
• судоми відбуваються у воді;
• людина вагітна або страждає на діабет.

10. Людина може померти від епілепсії

Є окремі ситуації, коли справді епілепсія може бути причиною смерті, але це стосується, зазвичай, неконтрольованих випадків хвороби, в т.ч. статусний перебіг.

11. Приступи непедбачувані

Приступи, здебільшого, мають характерний вигляд, що визначає форму хвороби і визначає лікарську тактику.

12. Люди з епілепсією фізично обмежені у тому, що вони можуть фізично працювати і займатись спортом (фізичною культурою)

У більшості випадків епілепсія не є перешкодою для фізичної активності, хоча деякі люди більш серйозно страждають і їх можливості можуть бути фізично обмежені. Не варто обмежувати і дітей в заняттях фізичною культурою. Ці обмеження викличуть нездорову ситуацію в колективі, зайвий раз закомплексують дитину. Шкоди від обмежень буде в рази більше.

Бог створив людей різними❗️ Люди з епілепсією – це звичайні люди, які не відрізняються від інших, але зі своєю особливістю, як і кожен з нас‼️

Print Friendly, PDF & Email

Залиште відгук/коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ